fbpx

Blog

umowa przedwstępna

Czym jest przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości?

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że umowa przedwstępna nie jest niczym skomplikowanym. Należy jednak mieć na uwadze, że pod z pozoru prostymi zapisami, mogą kryć się pułapki, które mogą prowadzić do daleko idących, niekorzystnych dla obu stron transakcji następstw. Umowa przedwstępna nigdy nie powinna być kopią wzoru dostępnego w Internecie. Każda transakcja jest zupełnie inna, dlatego też konstruując taką umowę bezwzględnie należy ją każdorazowo, bardzo szczegółowo personalizować. 

Co musi zawierać umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości?

Umowa przedwstępna co do zasady jest umową, w której strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej. Jest to niezbędne na przykład kiedy strona kupująca potrzebuje czasu na załatwienie formalności związanych z kredytem na zakup nieruchomości. Podstawy prawne dotyczące formułowania umów przedwstępnych można znaleźć w Kodeksie Cywilnym.

Art. 389. § 1 KC brzmi:

Więcej

Lista WSZYSTKICH biur nieruchomości w Bydgoszczy – marzec 2021

Oto lista biur i agencji nieruchomości w Bydgoszczy. Stan na marzec 2021.

Pomysł na ten wpis wynikł z chęci oraz potrzeby współpracy ze wszystkimi biurami nieruchomości w Bydgoszczy. Dzięki zamieszczonym linkom do stron, możemy szybko dostać się do oferty danego biura i znaleźć nieruchomość dopasowaną do naszego klienta.

Chcielibyśmy współpracować z każdą osobą zajmującą się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami w Bydgoszczy i regionie, uważamy że wspólnie możemy zrobić więcej by zaspokoić potrzeby naszych klientów oraz zmieniającego się lokalnego rynku.

Kolejność przypadkowa. No, prawie przypadkowa.

Więcej
czym jest zasiedzenie

Co to jest zasiedzenie nieruchomości?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania:

  1. Czym jest zasiedzenie?
  2. Kto to posiadacz samoistny?
  3. Jakie są terminy (czasy) zasiedzenia?
  4. Co to jest posiadanie w dobrej i złej wierze?

Faktem jest, że nabycie nieruchomości najczęściej odbywa się na drodze podpisania umowy sprzedaży lub darowizny. Niemniej jednak, polskie prawo dopuszcza możliwość nabycia nieruchomości poprzez zasiedzenie. 

Więcej

Jak znaleźć idealne biuro dla mojej firmy?

W tym artykule postaramy się opisać kroki, które pozwolą Ci znaleźć idealne i bezpieczne biuro dla swojej firmy.

forest-biuro

Pomiędzy niezliczonymi rodzajami nieruchomości na rynku i złożonością umów najmu, musisz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru dla swoich pracowników i firmy.

Znalezienie odpowiedniej powierzchni biurowej jest jedną z najważniejszych decyzji biznesowych, jakie podejmie właściciel rozwijającej się firmy.

Biuro to znacznie więcej niż tylko ściany i sufit – to przestrzeń, w której Twój zespół powinien przede wszystkim dobrze się czuć, współpracować, nawiązywać kontakty i rozwijać się.

Więcej

Lista 9 najpopularniejszych portali ogłoszeniowych z nieruchomościami w Polsce

grafika posta 9 najpopularniejszych portali ogłoszeniowych w Polsce

Nie wiesz, w którym portalu powinieneś ogłosić swoją nieruchomość? Przeczytaj post z rankingiem portali.

Prezentujemy listę 10 najpopularniejszych, polskojęzycznych serwisów ogłoszeniowych, w których warto zamieścić ofertę sprzedaży nieruchomości.
Chciałbyś zestawienie wszystkich dostępnych portali na rynku?

Więcej